Chrysler - Vesmírne technológie pre Chrysler
Vesmírne technológie pre Chrysler

Najnovšie vesmírne technológie budú môcť byť uplatnené vo vozidlách Chrysler, Jeep®, Dodge a RAM Truck – teda konkrétnych značiek spoločnosti Chrysler Group LLC. Umožní to novo vytvorená aliancia medzi skupinou Chrysler a americkou vesmírnou agentúrou NASA.


Aliancia je dohodnutá na trojročné obdobie. Zameraná je na výmenu a využitie informácií týkajúcich sa pokročilých technológií v rôznych oblastiach spoločného záujmu. Chrysler a NASA budú spoločne - a každá pritom pri svojich aktivitách - využívať vedomosti z jestvujúceho a rozvíjajúceho sa vesmírneho výskumu ako aj z automobilových technológií.


“Ide o skvelú príležitosť podeliť sa o znalosti a údaje v oblastiach, o ktoré má skupina Chrysler a NASA stály záujem,” hovorí Scott Kunselman, viceprezident spoločnosti Chrysler Engineering. “Veľmi si ceníme príležitosť na spoluprácu s NASA a všetky získané informácie použijeme v našich produktoch značiek Chrysler, Dodge, Jeep® a Ram Truck.”


Predmetom výskumu zameraného na synergie a spoločné záujmy je niekoľko oblastí pokročilých technológií medzi ktoré patria: materiálové inžinierstvo, robotika, radarové systémy, akumulátorové systémy a iné média na uchovávanie energie.
Na rôzne uplatňované, či rozvíjané technológie boli ustanovené projektové tímy, pričom v každom sú zastúpení technickí odborníci skupiny Chrysler aj NASA.


Skupina Chrysler a NASA už v minulosti spolupracovali pri snahách Spojených štátov prenikať do vesmíru. V roku 1961 zhotovila spoločnosť Chrysler rakety Redstone pre projekt Mercury, ktorý vyniesol prvého Američana do vesmíru. Spoločnosť Chrysler skonštruovala tiež nosiče, ktoré dostali na obežnú dráhu Zeme prvé dve vesmírne lode Apollo, vrátane prvej misie programu s ľudskou posádkou v roku 1968.


Naopak Chrysler už napríklad uplatňuje pre svoje vozidlá zo spoločného výskumu s NASA vyvinuté spoľahlivé navigačné snímače.

 

 

26.04.2010

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva