Chrysler - Nový závod - nový motor
Nový závod - nový motor

Nový závod spoločnosti Chrysler Group LLC spustil v meste Trenton (americký štát Michigan) výrobu motora Pentastar V6 (3,6 litra). Novo vyvinutý zážihový agregát je oproti predošlým siedmim, doposiaľ vo vozidlách značiek spoločnosti Chrysler používaným motorom V6, o viac než štvrtinu úspornejší. Vďaka spolupráci s Fiatom získa novo vyvinutý agregát priame vstrekovanie paliva, časovanie ventilov Multiair, či turbodúchadlo. Má tiež možnosť spaľovania zmesi E 85 a ďalšie najmodernejšie technológie.


Trentonský závod s plánovanou ročnou výrobnou kapacitou cez 400-tisíc motorov Pentastar V6 zaujíma plochu vyše 76-tisíc štvorcových metrov. Náklady na celý tento program sú 730 miliónov dolárov.


Motor Pentastar V6 dostane ako prvé vozidlo Chrysleru nový Jeep Grand Cherokee 2011, ktorý uvedú najprv v Spojených štátoch a to už počas druhého štvrťroku 2010.


Po vybudovaní ďalšej motorárne v Michigane (na výrobu integrovaného automatizovaného motora FIRE: 1,4 litra, 16 ventilov) tentoraz v meste Dundee sa má celková investícia do oboch závodov a programov priblížiť až k jednej miliarde dolárov.

 

 

30.03.2010

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva