Chrysler - Aktuality
Fiat v Rusku

Fiat vstúpi na ruský trh spojením so spoločnosťou Sollers, ktorá má závod v ruskom meste Naberežnye Čelny (nachádza sa okolo tisíc km východne od Moskvy). Úvodné dokumenty k vytvoreniu tohto spoločného podniku podpísali za účasti ruského premiéra Vladimíra Putina výkonní riaditelia: spoločnosti Sollers - Vadim Švecov a skupiny FIAT - Sergio Marchionne. Na realizáciu celého projektu v hodnote okolo 2,4 miliardy € sa očakáva podpora ruskej vlády pri dlhodobej pôžičke s výhodnou úrokovou sadzbou.


Závod Naberežnye Čelny sa má pritom rozšíriť o nové výrobné zariadenia a technologický park na výrobu komponentov. Celková výrobná kapacita nového spoločného podniku má do roku 2016 narásť na 500 000 vozidiel ročne. Podiel domácich subdodávateľov na produkcii podniku, vrátane výroby motorov a prevodoviek, má zasa prekročiť 50 percent.


Deväť nových modelov (segmenty C a D, SUV), vrátane šiestich, ktoré sa budú vyrábať na novej globálnej platforme FIAT-Chrysler má nový podnik dodávať v Rusku. Najmenej 10 percent vyrobených vozidiel bude určených na vývoz.


Rozvoj a technické prispôsobenie nových vozidiel na podmienky ruského trhu zabezpečí Inžiniersko-technické centrum (Engineering Technical Centre) spoločného podniku.

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva