Chrysler - Oživenie Chrysleru
Oživenie Chrysleru

V júli 2009 dodal Chrysler na americký trh spolu 88,9-tisíca vozidiel, čo je oproti predošlému mesiacu zvýšenie odbytu o 30 percent (medziročný pokles tak znížil na 9 percent). Počas posledného júlového týždňa sa pritom záujem o značky Chrysler, Jeep® a Dodge tejto skupiny v Spojených štátoch zhruba zdvojnásobil. Júlový odbyt takmer 16-tísíc vozidiel Chrysleru v Kanade znamená v uvedenom porovnaní dokonca nárast o 73 percent.


Koncom júla tak mohol Chrysler spustiť výrobu v deviatich zo svojich 11 závodov. Zároveň obnovuje produkciu vozidiel Dodge Viper a Chrysler PT Cruiser.


Oživeniu Chrysleru napomáhajú: podpora americkej vlády obdobná slovenskému šrotovnému (príspevok na nové vozidlo buď 3 500 alebo 4 500 dolárov pri odovzdaní nehospodárneho vozidla staršieho nie viac ako 25 rokov); a tiež vlastné opatrenia automobilky napríklad zabezpečené bezúročné financovanie vybraných modelov Chrysleru až počas doby šiestich rokov.


Skupina Chrysler LLC, ktorá vznikla spojením s Fiatom začína profitovať tiež vďaka očakávanej podpore zo strany tejto jednej z najstarších automobiliek (s pôvodom v roku 1899) jej technológiami, platformami a hnacími jednotkami pre rozšírenie produktového portfólia Chrysleru so zameraním najmä na vozidlá nízkej a strednej triedy.

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva