Chrysler - Návraty Chrysleru
Návraty Chrysleru

Potom, ako sa Chrysler rozhodol obnoviť pre neutíchajúci záujem dodávky najnovšieho modelu výkonného športiaku Dodge Viper, vracia sa tiež k výrobe retro vozidla Chrysler PT Cruiser. Návrat PT Cruisera, ktorého sa od roku 2000 dodalo do 60 krajín viac ako 1,3 milióna rôznych vyhotovení a modelov, oznámil predstaviteľ Chrysleru Peter Fong.


Chrysler PT Cruiser ako ďalšia americká motoristická ikona si tak získal priaznivkyne a priaznivcov nielen na americkom kontinente, ale po celom svete. Osobné skúsenosti s týmto vozidlom má aj Miss Universe Slovenskej republiky Judita Hrubyová (na fotografii), ktorá bola vybratá ako štvrtá najkrajšia na svete v medzinárodnom internetovom hlasovaní spomedzi 86 finalistiek tejto súťaže v roku 2006. Za volantom tohto výnimočného vozidla sa dali zastihnúť aj členovia hudobnej skupiny Gladiator, moderátorka a spisovateľka Emma Tekelyová, Oľga Záblacká či hudobník Laco Lučenič.


PT Cruiser zarezonoval v segmente malých vozidiel vzhľadom na svoju úžitkovú hodnotu, imidžové vlastnosti a kvalitu spracovania najmä ako relatívne cenovo dostupné vozidlo s netradičným exteriérom a flexibilitou interiéru.


Jednotlivé modely automobilu Chrysler PT Cruiser získali po svete desiatky prestížnych (i najvyšších) ocenení a prívlastky ako: Odporúčané (Recommended), Najlepšia kúpa v kategórii kompaktných vozidiel (Best Buy - Compact Cars Category), Najvýraznejší (Most Significant), Vozidlo s najvyššou spokojnosťou zákazníkov (Top Vehicle customer satisfaction), Severoamerické auto roka (North American Car of the Year)\\\", Najlepšie v segmente kompaktných vozidiel (Compact Car Segment), či \\\" Najlepšie malé auto (Best Small Car).

 

 

06.08.2009

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva