Chrysler - Aktuality
Nový minivan pre rok 2008 - Chrysler Grand Voyager
  • Nový dizajn exteriéru a interiéru prináša modernejší vzhľad
  • Tridsaťpäť nových alebo vylepšených prvkov robí z minivanov
  • Chrysler Group pre rok 2008 „rodinné izby na kolesách“
  • Vynovený 2.8 CRD motor v kombinácii so štandardnou 6-stupňovou automatickou prevodovkou ponúka optimálny výkon pri výbornej ekonomike prevádzky

 

Nový minivan značky Chrysler pre rok 2008 opäť raz dokazuje, že disponuje tými pravými predpokladmi stať sa najlepšími vozidlami na prepravu ľudí a nákladu. Vďaka 35 novým a vylepšeným prvkom predstavuje Chrysler Grand Voyager 2008 nielen praktické vozidlo, ale disponuje zároveň tou pravou zmesou, výsledkom ktorej sú „rodinné izby na kolesách“ kde si každý vychutnáva a nájde to svoje.


Najnovšou ingredienciou funkčného rodinného sedenia je nový systém Swivel ’n Go™. Ten ponúka druhý rad sedadiel, ktoré sa dajú otočiť o 180 stupňov do polohy oproti tretiemu radu a tiež odnímateľný stôl, ktorý sa dá medzi tieto dva rady sedadiel umiestniť. Ponúka tiež úložné priehradky v podlahe druhého radu, otvorenú priehradku v treťom rade a do podlahy sklopiteľný tretí rad sedadiel. Swivel ’n Go™ taktiež ponúka unikátne integrovanú detskú sedačku v druhom rade sedadiel (dostupné neskôr) a tiež lavicu tretieho radu delenú v pomere 60/40 a elektricky sklopiteľnú do podlahy, ktorá je v segmente minivanov jedinečná.
 

Bezpečnosť tvorí kľúčovú prísadu receptu na minivan, čo potvrdzuje dlhosiahly zoznam základnej bezpečnostnej výbavy.

 

Nové minivany Chrysler Grand Voyager pre rok 2008 sú vybavené modernými, viacstupňovými airbagmi vodiča i spolujazdca; bočnými clonovými airbagmi pre všetky rady sedadiel so zvýšenou ochranou pri prevrátení; kolennými chráničmi pre vodiča i spolujazdca; Elektronickým stabilizačným programom (ESP) s trakčnou kontrolou a brzdovým asistentom; patentovaným stĺpikom riadenia absorbujúcim energiu nárazu a ukotvením detských sedadiel LATCH.


Nové minivany tiež prinášajú spevnené strešné oblúky a vysokopevné oceľové výstuže v prahoch, vnútornom a strednom B-stĺpiku a tiež v D-stĺpiku.


Doplnkové bezpečnostné prvky zahŕňajú: konverzačné spätné zrkadlo, elektricky výškovo nastaviteľné pedále, diaľkovo ovládané otváranie dverí s osvetlením, elektricky posuvné bočné dvere pasažierov a elektricky ovládané dvere batožinového priestoru, diaľkový štart motora, parkovací systém pri cúvaní ParkSense™ , cúvaciu kamera ParkView™ a trojbodové bezpečnostné pásy pre všetkých pasažierov. K dispozícii sú aj predné xenónové svetlomety s ostrekovačmi.


Bezkonkurenčná funkčnosť a zábava


Nový Chrysler Grand Voyager okorenil recept na úspešný minivan úložnými priestormi pre všetko. Prémiová, multifunkčná, posuvná konzola predného radu sedadiel, dvojité príručné priehradky, kryté priehradky pre zadný rad sedadiel, úložný priestor pre tretí rad sedadiel a dômyselné priehradky a vrecká ponúkajú viac priestoru na uloženie vecí, než kedykoľvek predtým.


Tri rôzne konfigurácie prevedenia sedadiel sú pre modelový rok 2008 prelomovými. Zahŕňajú lavicové sedenie v druhom rade s krytými priehradkami a tretí rad sedadiel sklopiteľný do podlahy, ako aj obľúbený  Stow ’n Go™ systém sedenia a úložného priestoru, pri ktorom sa druhý a tretí rad sedadiel sklápa do podlahy a vytvára plochú rovinu. Novinkou je systém sedenia Swivel ’n Go™, ktorý umožňuje druhému radu sedadiel otočenie o 180 stupňov a sedieť tak v protismere. Tento systém takisto zahŕňa odnímateľný stôl, ktorý sa vmestí medzi druhý a tretí rad sedadiel a tiež sedadlá tretieho radu elektricky sklopiteľné do podlahy.


Prvky pohodlia a príslušenstva zahŕňajú novú, odnímateľnú a posuvnú prednú konzolu, diaľkový štart motora; vyhrievané sedadlá prvého a druhého radu sedadiel (kožené aj látkové); konverzačné spätné zrkadlo v interiéri; škvrnám a zápachom odolnú, antistatickú textíliu YES Essentials®, odnímateľnú LED baterku v bočnom paneli batožinového priestoru; elektricky ovládané okná prvého a druhého radu sedadiel; zatiahnuteľné clony okien druhého a tretieho radu sedadiel; elektricky ovládané posuvné dvere; elektricky ovládané zadné dvere batožinového priestoru; príjemné halogénové stropné osvetlenie interiéru; hlavové lampy na čítanie so svetelnými diódami (LED)  a dvoj- alebo trojzónový systém kúrenia a automatickej klimatizácie.


Zábavné prvky zahŕňajú duálny, multimediálny DVD systém, ktorý dokáže prehrávať rôzne médiá súčasne až na troch obrazovkách, navigačný rádioprijímač MyGIG™ s podporou CD/DVD/HDD/MP3/WMA ovládateľný hlasom s dotykovým displejom a zobrazovaním dopravy a navigácie v reálnom čase (TMC), hands-free komunikačný systém UConnect s technológiou Bluetooth®, bočné vaky na zadných sedadlách vhodné pre iPody, možnosť pripojenia ľubovolných herných konzol, externých MP3 prehrávačov a USB kľúčov, dva vstupno-výstupné RCA konektory v druhom rade sedadiel s 12 V zásuvkou a hlavovou konzolou umiestnenou v stropnej časti s odkladacími priehradkami.


Modelová ponuka

 

Chrysler ponúka tri modely Voyagera: Chrysler Grand Voyager LX, Chrysler Grand Voyager Touring a Chrysler Grand Voyager Limited.


Severoamerické modely poháňa nový, 4,0-litrový, hliníkový V6 motor s novou, šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý dokáže vyvinúť 240 koní (179 kW) a 343 Nm krútiaceho momentu; alebo 3,8-litrový V6 s hliníkovým blokom motora, s novou šesťstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý dokáže vyvinúť 198 koní a krútiaci moment na úrovni 312 Nm; prípadne 3,3-litrový V6 motor s hliníkovým blokom, schopný spaľovať flex-palivo, spojený so štvorstupňovou automatickou prevodovkou, ktorý vyvíja 170 koní a ponúka 278 Nm krútiaceho momentu. Benzínové motory doprevádza dieselová verzia určené hlavne pre európske trhy  s novým štvorvalcovým motorom 2,8 CRD a výkonom 120kW (163k) a krútiacim momentom 360Nm. Kombinuje sa štandardne tiež s novou  6-stupňovou automatickou prevodovkou.


Produkcia

 

Chrysler Grand Voyager sa spolu s minivanmi Dodge Grand Caravan vyrába  v závode vo Windsore, kanadskom štáte Ontario a tiež v St. Louis-kom závode vo Fentone, štát Missouri.


Nový Grand Voyager je pre slovenský trh dostupný od februára 2008 u všetkých autorizovaných predajcov Chrysler Jeep Dodge.

 

 

20.11.2008

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva