Chrysler - Chrysler Peapod druhej generácie
Chrysler Peapod druhej generácie
  • Neighborhood Electric Vehicle Company, ktorá patrí do spoločnosti Chrysler LLC, získala nový názov „GreenEcoMobility“ a nový štýl, ktorý definuje nové štandardy pre environmentálne uvedomelé vozidlá.
  • Uhladený, aerodynamický dizajn a prelomové inovácie sa spájajú do ekologického vozidla novej generácie.
  • Peapod je v čele expanzie ponuky čistých vozidiel typu „bez benzínu, bez emisií“ od GEM.


Čistá a ekologická doprava naberá nový vzhľad a ducha s uvedením novej generácie čistých elektrických vozidiel na batériu, ktoré nepotrebujú benzín a dosahujú nulové emisie. Tieto vozidlá ponúka GEM, spoločnosť patriaca do skupiny Chrysler LLC.


Inovatívny, prelomový dizajn vozidla v neobyčajnom tvare hrachového struku a s uhladenými líniami odzrkadľuje ekologický charakter, ktorý je charakteristický pre spoločnosť GEM od jej založenia pred 10 rokmi.

 

Priateľská nálada vozidla pomenovaného GEM Peapod je vylepšená novo navrhnutou stredovou konzolou, ktorá ponúkne integráciu pre iPod a rovnako hands free ovládanie pre iPhone. Medzi ďalšie inovácie patria ergonomické, oporné, sieťovinové sedadlá, ktoré umožňujú cirkuláciu vzduchu pre pohodlie a používajú ekologické recyklované a recyklovateľné materiály.


„Vyvinuli sme dizajnérsky jazyk GEM tak, aby lepšie odzrkadľoval ekologickosť a radostný, pozitívny obraz,“ povedal Peter Arnell, vedúci pracovník pre inovácie v spoločnosti Chrysler LLC, ktorý viedol proces návrhu a výroby.
 

„Tieto vozidlá nepotrebujú benzín a nevypúšťajú žiadne emisie. Takže či sa jedná o cestu v obytnej oblasti, alebo jazdu do školy, alebo práce, GEM Peapod predstavuje ideálny spôsob, ako prispieť k čistejšej planéte a zdravému životnému štýlu, povedal Arnell.


„GEM zároveň získa nový názov GreenEcoMobility,“ povedal Arnell, čím sa zdôrazní cieľ spoločnosti, ktorým je nanovo definovať koncepciu ekologických vozidiel.


Chrysler predstavil dizajnérsky model pre výrobu realizovanú v roku 2009 v centrále spoločnosti 23. septembra. Výroba novo navrhnutého modelu GEM je naplánovaná na rok 2009.


„Peapod predstavuje prvý zo série výrobkov, ktoré budú predstavené, a ktoré definujú budúcnosť elektrických vozidiel,“ povedal Bruce Coventry, výkonný riaditeľ spoločnosti.

„S touto novou generáciou GEM si rozšírime trh pre tieto čisté technológie nevypúšťajúce žiadne emisie,“ povedal Coventry.


„Okrem elektrického vozidla GEM Peapod 2009 určeného pre obytné oblasti,“ hovorí Coventry, „GEM má plány predávať nové, batériou poháňané komerčné nákladné vozidlo na prevážanie ľahšieho nákladu a väčšie elektrické vozidlo do mesta, ktoré bude mať väčší dojazd a vyšší výkon. „Výroba týchto vozidiel by sa mala uskutočniť do jedného roka,“ povedal.


GEM je dnes prvým elektrickým vozidlom s nulovými emisiami, ktoré sa vyrába v krajine a spolu bolo vyrobených a používa sa 38 000 vozidiel. Vozidlá GEM sa používajú v prostrediach, akými sú mestské strediská, plánované spoločenstvá, vojenské základne, školské internáty, podnikové a obchodné centrá a mestské, štátne a národné parky.


„Počas posledného desaťročia si GEM vytvorilo postavenie vedúceho batériou poháňaného, čisto elektrického vozidla v krajine,“ povedal Rick Kasper, prezident a prevádzkový riaditeľ GEM.


„Dokázali sme to tým, že sme vyšli v ústrety potrebám našich zákazníkov v oblasti bezpečnosti, využiteľnosti, univerzálnosti a výkonu vo forme ekologických vozidiel,“ povedal Kasper.

 

Vozidlá GEM sa ponúkajú v šiestich modeloch: dvoj–, štvor– a šesťmiestne vozidlá a tri úžitkové vozidlá. Elektrické vozidlá GEM pre obytné štvrte dosahujú najvyššiu rýchlosť 40 km/hod, majú dojazd až 48 kilometrov na nabitie – nabitie batérie sa predlžuje regeneratívnym brzdením – a ich použitie na cestách je povolené vo viac ako 40 štátoch. Vozidlá sa môžu dobíjať kedykoľvek, kdekoľvek zo štandardnej 100–voltovej zásuvky. Čas nabíjania je približne šesť až osem hodín.


Nahradením konvenčných vozidiel dokážu vozidlá GEM znížiť celkové emisie znečisťujúcich látok, najmä počas krátkych trás, pri ktorých konvenčné vozidlá vytvárajú najviac výfukových emisií. Vozidlá GEM najazdili spolu 320 miliónov kilometrov a zabránili vytvoreniu viac ako 150 ton znečisťujúcich látok, ktoré by sa dostali do ovzdušia a zároveň ušetrili takmer 38 miliónov litrov benzínu.

 

O spoločnosti Global Electric Motorcars

Global Electric Motorcars LLC je pôvodný názov spoločnosti patriacej do skupiny Chrysler LLC, ktorá vyrába a predáva elektrické vozidlá do obytných oblastí. 10–ročná spoločnosť, ktorá sa dnes nazýva GreenEcoMobility, sídli v meste Fargo, Severná Dakota.


Viac informácií o spoločnosti a vozidlách GEM sa nachádza na webovej stránke www.greenecomobility.com.

 

Dokumenty:

Krátka verzia tlačovej správy (Chrysler_Peapod_druhej_generacie.doc 147.5 kB)

 

 

17.10.2008

© 2005 - 2019 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva