Chrysler - Aktuality
Tráva miesto asfaltu

 

Trávnaté parkoviská miesto asfaltových, riadenie spotreby energií, či karosáreň, lakovňu a montážnu linku použiteľnú pre rôzne typy vozidiel dostane okrem iného automobilka v Jefferson North pri Detroite po investícii zhruba 1,8 miliardy dolárov od americkej spoločnosti Chrysler. Prostriedky sú určené nielen na rozšírenie automobilky o 26,5 tisíca štvorcových metrov a zavedenie v nej do roku 2010 najmodernejšieho výrobného procesu, ale tiež na vývoj nových produktov a podporu dodávateľov.
Automobilka v Jefferson North patrí k ôsmim výrobným závodom Chrysleru v okolí Detroitu. I vďaka tejto investícii Chrysler zostane medzi najväčšími zamestnávateľmi nielen v tomto meste ale aj v celom štáte Michigan. Do rozšírenia a modernizácie automobilky sa pritom výrazne zapoja i samotní jej zamestnanci.
Chrysler (sídlo Auburn Hills, Michigan) vyrába vozidlá Chrysler, Jeep, Dodge i príslušenstvo a náhradné dielce Mopar®. Vlani celosvetovo dodal (pri osempercentnom náraste vývozu) takmer 2,7 milióna vozidiel.

 

Dokumenty:

Úplná_verzia (Investicie_Chrysleru.doc 171 kB)

© 2005 - 2019 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva