Chrysler - Automobil roka 2008: Chrysler Grand Voyager 2008
Automobil roka 2008: Chrysler Grand Voyager 2008

“Obývačka na kolesách” od Chryslera opäť získala najvyššie ocenenie. Po prvý krát v histórii udeľovania prestížnej ceny ICOTY 2008 (International Car Of The Year) sa stalo, že nový model pre rok 2008 Chrysler Town & Country (v Európe známy ako Chrysler Grand Voyager) získal všetky hlasy poroty medzinárodnej súťaže o Automobil roka 2008 v kategórii najlepšie minivany a nenechal tak žiaden priestor pre ďalších účastníkov súťaže. Chrysler Grand Voyager 2008 získal prvé miesto  hneď v dvoch kategóriách: cenu International Truck of the Year - pre Najlepšie úžitkové vozidlo roka a cenu pre Najlepší minivan roka. Druhé miesto v súťaži o najlepší minivan získal jeho sesterský model Dodge Grand Caravan 2008.


Nový model Chrysler Grand Voyager tvorí už piatu generáciu tohto mimoriadne  úspešného minivanu. Toto vozidlo predstavuje nielen komfortnú “obývačku na kolesách,” ale ponúka aj ďalšie výhody v oblastiach ako je bezpečnosť, spotreba paliva, prevádzkové vlastnosti, variabilita, multimediálna zábava a dizajn.


Chrysler ako prvý vynašiel moderný minivan už v roku 1983 a odvtedy je lídrom tohto segmentu ako v inováciách, tak aj v predaji. Chrysler do dnešného dňa predal viac ako 12 miliónov minivanov po celom svete a zaviedol viac ako 60 technických noviniek v tejto oblasti.


Medzinárodnú cenu o automobil roka udeľuje porota, v ktorej sú zástupcovia najrozličnejších médií zaoberajúcich sa automobilizmom. Cena sa udeľuje vozidlám predávaným v Severnej Amerike bez ohľadu na to, v ktorej krajine boli vyrobené. Je to uznanie pre výrobcov automobilov a ich pracovníkov za ich úspech, ktorý dosiahli u zákazníkov. Hlasovanie poroty zabezpečuje známa spoločnosť J.D. Power.

 

 

13.06.2008

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva