Chrysler - Aktuality
Chrysler zvýšil vývoz

Počas septembra 2007 zvýšila americká skupina Chrysler v zahraničí (na trhoch mimo Severnej Ameriky) predaj o 12 percent na rekordných 23 016 a za celý tretí štvrťrok tohto roku o 20 percent na 62 516 vozidiel. Rast zahraničného predaja skupiny pritom pokračuje nepretržite 28 mesiacov za sebou. Tohto roku už Chrysler vyviezol 176 829 vozidiel, čo je v medziročnom porovnaní zvýšenie o 18 percent. Pričinil sa o to najmä nový modelový rad automobilov Jeep a Dodge. Napríklad nedávno uvedené Dodge Nitro, ktoré sa zaradilo medzi v zahraničí najpredávanejšie vozidlo. Rovnako ako Jeep Wrangler, ktorý medziročne takmer zdvojnásobil svoj odbyt.  


„Chrysler prednedávnom uviedol v nemeckom Frankfurte model Dodge Journey a momentálne pripravuje nové verzie modelov Chrysler Grand Voyager a Jeep Cherokee – kľúčových súčastí modelovej ponuky. Očakávame, že nám takéto produkty spolu s talentom miestnych tímov predajcov umožnia rásť cielene a výnosne.“ Komentuje uvedené výsledky šéf medzinárodného predaja skupiny Chrysler Thomas Hausch.


Skupina Chrysler dodáva vozidlá a poskytuje servis v bezmála 130 krajinách sveta. Jej rastová stratégia spočíva predovšetkým v uspokojovaní dopytu na akcelerujúcich trhoch Latinskej Ameriky (s 30-percentným zvýšením odbytu vozidiel skupiny počas septembra), Číny a Ruska (v ktorom vytvorila aj nový vedúci post).


 

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva