Chrysler - MyGIG™ - nová dimenzia zábavy v aute
MyGIG™ - nová dimenzia zábavy v aute

Chrysler Group príchodom nových modelových radov v rámci svojej produktovej ofenzívy ponúka pre rok 2007 vo svojich vozidlách úplne nový multimediálny informačno-zábavný systém pod označením - MyGIG™.

 

Tento nový systém pozostáva z rádia s CD/DVD prehrávačom a navigačného systému so 165mm TFT dotykovou obrazovkou. Automatický sklápací displej zobrazí až 65.000 farieb a ponúka pozorovací uhol až 180 stupňov čím sa dokonale hodí do stredu palubnej dosky. Na displeji sa strieda 2D/3D grafika a animácie, plus niekoľko fontov a štýlov zobrazenia. Systém tiež ponúka aktualizáciu dopravných informácií v reálnom čase a množstvo funkcií pre hudbu, zvuky, filmy a osobné pozadia displeja vrátane:

 

• 20 GB pevného disku na ukladanie informácií pre navigačný systém, fotiek, alebo až 1.600 pesničiek
• Interaktívneho navigačného systému s pokrytím západnej i východnej Európy
• Gracenote™ manažéra hudobných súborov, ktorý dokáže k hudobným súborom automaticky priradiť názov piesne, autora a albumu
• USB 2.0 portu na prenos dát (hudobných súborov alebo obrázkov)
• Audio vstupu na pripojenie externého MP3 prehrávača
• Hlasového záznamníka, ktorý umožňuje nahrať poznámku až do dĺžky piatich minút cez mikrofón integrovaný do spätného zrkadla.
• Dotykového TFT displeja a DVD prehrávača, ktorý dokáže prehrávať filmy ak je vozidlo v pokoji
• Podpory troch simultánnych audio a dvoch video výstupov (v spojení s DVD systémom pre zadných pasažierov)
• UConnect® hands-free komunikačného systému (dostupného na želanie), ktorý využíva technológiu Bluetooth® na hlasom ovládanú, bezdrôtovú komunikáciu medzi kompatibilnými mobilnými telefónmi cestujúcich a zabudovaným prijímačom vozidla.
• Prevádzky v šiestich jazykoch (holandskom, anglickom, francúzskom, nemeckom, talianskom a španielskom jazyku)

 

Prídavný video zábavný systém (VES) umožňuje zadným pasažierom vychutnávať si filmy, hudbu a externé audio/video prístroje. Systém dokáže prehrať napríklad DVD, WMA a MP3 súbory a tiež audio a video CD/DVD. Pripojením ľubovoľnej hernej konzoly a sériových bezdrôtových slúchadiel dostáva cestovanie a zábava vo vozidle úplne novú dimenziu.

 

Vďaka USB portu 2.0, ktorý je umiestnený na prednej strane, sa dajú fotografie a hudobné súbory stiahnuť priamo na pevný disk. K dispozícii je interaktívny prehliadač fotografií, pomocou ktorého sa fotografie dajú tiež použiť ako pozadie úvodnej obrazovky. Jednoducho tiež prebieha kopírovanie hudby na pevný disk a vytváranie vlastných playlistov práve vďaka USB. Hudbu tiež možno kopírovať a priamo kompromovať aj z CD a externého MP3 prehrávača.


Informačno-zábavný systém ponúka ľahko ovládateľnú dotykovú obrazovku a prehľadné menu ovládateľné hlasom, ktoré dáva používateľom na výber spôsob ovládania funkcií bez potreby učenia sa komplikovaných príkazov. Systém rozpoznávania hlasu dokáže pochopiť vyše 100.000 slov, čo výrazne uľahčuje používanie a zvyšuje flexibilnosť.


Záznamník hlasových poznámok umožňuje vodičovi a tiež spolujazdcovi nahrať si poznámku v celkovej dĺžke piatich minút. Systém tiež zahŕňa spojenie s mobilným telefónom a hands-free telefonovanie vďaka technológii Bluetooth®.

 

Vďaka systému MyGiG môže vodič počúvať jeden audio zdroj (AM/FM rádio) alebo navigačný systém, zatiaľ čo sa jeden zo zadných cestujúcich môže cez jedny z bezdrôtových slúchadiel započúvať do hudby hrajúcej z pevného disku, zatiaľ čo druhý cestujúci  počúva DVD audio cez druhé bezdrôtové slúchadlá. Systém tiež ponúka dva video vstupy, čo umožňuje prehrávanie DVD v jednotke MyGiG a zároveň prehrávanie iného DVD v zadnom zábavnom systéme.

 

MyGIG™ je zatiaľ dostupný v nasledovných modeloch – Chrysler Sebring 2007, Dodge Nitro, Dodge Avenger ako i v novom Jeep Wrangler/ Wrangler Unlimited 2007.
Postupne sa ponuka rozšíri aj pre ďalšie modely, ako súčasné tak aj budúce.

 

 

 

21.04.2007

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva