Chrysler - Temperamentný Chrysler Sebring láka a inšpiruje
Temperamentný Chrysler Sebring láka a inšpiruje

Nový Chrysler Sebring získal atraktívny kultivovaný elegantný vzhľad,  vysokú úroveň kvalitne remeselne vypracovaného interiéru, príkladnú bezpečnosť a spoľahlivosť a temperamentný výkon pri vynikajúcej účinnosti spotreby paliva a cenovej dostupnosti. Obsahuje mnohé nové technológie a funkcie na špičkovej úrovni, ktoré nebývajú v triede limuzín strednej triedy bežne dostupné. Uvedením modelu Sebring 2007, ktorý sa už dodáva aj na Slovensku prináša značka Chrysler inšpiráciu pre svoju triedu vozidiel. Vychádza z programovej koncepcie, ktorej súčasťou je ocenený Chrysler 300 v triede veľkých vozidiel a nový model Dodge Caliber 2007 v triede kompaktných vozidiel.

 

Chrysler Sebring 2007 prináša vyššiu eleganciu, praktickosť, bezpečnosť a hodnotu. Elegantné krivky tohto nového modelu sú inšpirované konceptom Chrysler Airflite predstaveným na ženevskom autosalóne. Spredu má limuzína Sebring charakteristický výzor pre značku Chrysler, s typickou mriežkou chladiča, ojedinele tvarovanou prednou kapotou, s veľkými a výraznými štvoruholníkovými reflektormi a ako voliteľným príslušenstvom tiež hmlovými svetlami. Charakteristicky tvarované línie, tiahnuce sa pozdĺž karosérie, zasa zdôrazňujú športový charakter modelu Sebring. Typický charakter vozidla zvýrazňuje aj zadná časť, kde má model Sebring široké koncové svetlá integrované do oboch zadných bočných dielov a prečnievajúce do krytu batožinového priestoru na zlepšenie vizuálneho účinku. Zadné hmlové svetlá sú nainštalované v parkovacích.

 

Elegancia badateľná v povrchovej úprave exteriéru modelu Sebring je typická  aj pre jeho interiér. Má moderný, čistý vzhľad, pričom sa sústreďuje na kvalitu, detail a precízne vypracovanie.


Štandardné zadné sklopné sedadlá 60/40 umožňujú vytvoriť priestor na prepravu väčšieho množstva nákladu. Sklopné sedadlo spolujazdca ako doplnková výbava plní účel stolíka, čím zvyšuje mnohostrannosť využitia interiéru. Úžitkové vlastnosti zlepšuje látka poťahov sedadiel YES Essentials® odolná proti znečisteniu a zápachom, či držiak, ktorý dokáže ohriať nápoj až na 60 °C, alebo ho ochladiť až takmer na bod mrazu, na 1,7 °C. Novinkou je osvetlenie interiéru pomocou LED diód s bielym bodovým svetlom pre predné i zadné sedadlá.

 

Vzhľad a priestrannosť interiérov modelov Chrysler Sebring umocňuje ich tónovanie do dvoch farebných odtieňov: tmavšej a svetlejšej sivej (Pastel Slate Gray) alebo béžovej (Pastel Pebble Beige). Pre model Chrysler Sebring Limited je navyše v ponuke exkluzívny interiér v dvoch odtieňoch béžovej (krémová a štrková - Cream a Pebble Beige) s koženými sedačkami.

 

Pre Chrysler Sebring je štandardne určený 2,0-litrový benzínový motor World Engine s dvojitým premenlivým časovaním ventilov (VVT). Najvyšší výkon 115 kW (156k) dosahuje pri 6300 ot/min a krútiaci moment 190 Nm/5100 ot/min. Kombinuje sa s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou s presným a krátkym radením.

 

Dostupný je aj 2,4-litrový zážihový motor World Engine s dvojitým premenlivým časovaním ventilov (VVT). Prispôsobený štvorstupňovej automatickej prevodovke, tento motor prináša 13-percentný nárast výkonu (172 k oproti 150 k) a 4-percentné zlepšenie hospodárnosti spotreby paliva v porovnaním s 2,4-litrovým motorom, ktorý nahrádza. 

 

Chrysler Sebring ponúka aj efektívnu alternatívu k benzínovým motorom -2,0-litrový turbodiesel s výkonom 140 k (103 kW) /4000 ot/min a krútiacim momentom 310 Nm/1 750 ot/min. Dodáva sa so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

 

Nový Chrysler Sebring dosahuje vo svojej triede tiež príkladnú úroveň bezpečnosti. Zabezpečujú ju najmä zdokonalené viacstupňové čelné vzdušné vaky (airbagy), bočné (hlavové) airbagy, bočné airbagy zabudované do predných sedadiel, bočné výstuhy v predných a zadných dverách na ochranu pri bočnom náraze, programovo konštruovaná bezpečnostná klietka usmerňujúca a absorbujúca energiu v prípade nárazu.

 

Sebring má všetky štandardné bezpečnostné programy: elektronický stabilizačný (ESP) a regulácie preklzávania hnacích kolies (Traction Control), protiblokovací brzdový systém (ABS) a brzdový asistent (integrovaný s ESP). Ako doplnkový sa dodáva systém monitorovania tlaku pneumatík (TPM).

 

Model Chrysler Sebring 2007 má špičkovú internú komunikačnú výbavu, ktorú je možné ďalej rozšíriť. Zabezpečuje ju informačný systém Harman/Kardon, ktorý funguje aj ako zábavný a bezpečnostný navigačný audiosystém. Navigačný rádiosystém najnovšej generácie je vybavený 6.5-palcovým TFT dotykovým displejom, ktorý podporuje 65-tisíc farieb, poskytuje trojrozmerný vzhľad grafiky a animácie, ako aj rôzne veľkosti a typy písma. Reaguje na príkazy hlasom a obsahuje množstvo nových funkcií pre hudbu, zvuk, film ako i nastavenia pozadia obrazovky. Do jeho výbavy patrí jednotka pevného disku s kapacitou 20 GB s aplikáciou Music Juke Box na usporiadanie hudby a obrázkov na pevnom disku; rozhranie Universal Serial Bus (USB 2.0) pre sťahovanie súborov vo formáte WMA, MP3 a JPEG na pevný disk ako i rozhranie pre pripojenie externého MP3 prehrávača; databáza GraceNotes nainštalovaná na jednotke pevného disku, ktorá poskytuje identifikáciu piesní vrátane názvu, mena autora a interpreta; možnosť vytvárania playlistov pre ľahký prístup k súborom; záznam hlasových poznámok, pre nahrávku správy do troch minút pomocou mikrofónu integrovaného do spätného zrkadla; prehrávač DVD filmov (pokiaľ sa automobil nepohybuje); bezdrôtový komunikačný systém používajúci technológiu Bluetooth na komunikáciu medzi kompatibilnými mobilnými telefónmi pasažierov a palubným prijímačom vo vozidle.

 

Dokumenty:

Predĺžená verzia tlačovej správy (Sebring.rtf 328.14 kB)

 

 

12.04.2007

© 2005 - 2019 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva