Chrysler - Nový PT Cruiser
Nový PT Cruiser

Vydarený facelift pre Chrysler PT Cruiser

 • Pozmenený exteriér a úplne nový interiér pre obe verzie (hatchback i cabrio)
 • Zdokonalený turbodiesel s variabilnou geometriou lopatiek VGT má teraz o 25% vyšší výkon
 • V ponuke pre slovenský trh už od jesene 2005

Dva z najúžasnejších modelov v modernej ére automobilizmu dostávajú teraz nový impulz. Verzia hatchback i cabrio majú teraz športovejší vzhľad a úplne nový interiér.

Pre modelový rok 2006 dostal PT Cruiser jemnejší dizajn svojej prednej i zadnej časti, vrátane rešpekt budiacej prednej masky chladiča s logom Chrysler, pozmenených predných svetlometov s vlnitou spodnou časťou či sviežo pôsobiacich guľatých hmloviek. Nový diskrétny spojler na veku batožinového priestoru lakovaný vo farbe karosérie teraz zlepšuje aerodynamiku a znižuje odpor vzduchu.

Úplne nový interiér

Najnovší PT Cruiser prichádza s novým interiérom, ktorý dodáva známej variabilite a priestornosti viac extravagancie. Interiér teraz ponúka nové čalúnenie sedadiel s novými materiálmi. Trojica samostatných prístrojov na palubnej doske má striebornú povrchovú úpravu a lepšie čitateľné ukazovatele. Súčasťou palubnej dosky je aj štvorica guľatých otvorov ventilácie, guľaté analógové hodinky a horizontálne madlo pred spolujazdcom, umiestnené medzi airbagom a uzamykateľnou schránkou (teraz objemnejšou a vybavenou novým mechanizmom zatvárania), umožňujúce ľahšie nastupovanie.

Rovnako nový je stredový panel prístrojovej dosky s ovládaním rádia, ktoré je umiestnené vyššie pre ľahšiu ovládateľnosť. Pribudli nové držiaky na nápoje so strieborným orámovaním (pre verzie Limited a GT). Aj systém kúrenia prešiel výraznou zmenou, výsledkom čoho je prívod vzduchu do interiéru zvýšený o 20% súčasne pri znížení celkového hluku.

Nová vysoká stredová konzola s posuvnou lakťovou opierkou zakrýva úložný priestor medzi sedadlami a nahrádza predchádzajúce riešenie s opierkou umiestnenou na operadle sedadla vodiča. Táto stredová konzola obsahuje aj elektrickú zástrčku, napríklad na nabíjanie mobilu. V jej zadnej časti sa nachádza dvojica držiakov na nápoje pre zadné sedadla. Cestujúci na zadných sedadlách takisto ocenia vyššie umiestnenie tlačidiel na ovládanie bočných okien.

Pre modelový rok 2006 je novinkou aj možnosť objednania výkonnej audio sústavy od spoločnosti Boston Acoustics™ dodávanej so šiestimi reproduktormi a subwooferom so zosilňovačom o výkone 368 W. Ide o doplnkovú výbavu pre Touring, Limited a GT. Všetky modely hatchback majú reproduktory aj v zadných dverách pre zvýraznenie hlbokých tónov. Audio systém bude štandardne prehrávať ako CD tak i MP3 formát.

Medzi nové prvky komfortnej výbavy patria: stropné lampičky na čítanie, v šiestich smeroch elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča s manuálne nastaviteľnou bedernou opierkou a nové elektronické informačné centrum EVIC (Electronic Vehicle Information Centre). Tento systém zobrazuje údaje kompasu, teploty, údaje audiosystému, spotreby paliva, dojazdu, času jazdy a osobných nastavení. Údaje sa zobrazujú v dolnej časti prístrojovej dosky v ukazovateli paliva a teploty motora.

Zvýšenie výkonu

Chrysler tiež zvyšuje výkon pre nový modolvý rok PT Cruisera. Vznetovým motorom poháňaný hatchback prichádza so zdokonalenou verziou úsporného a výkonneho štvorvalca 2,2 CRD vybaveným turbodúchadlom s variabilnou geometriou rozvádzacích lopatiek VGT. Ten ponúka výkon 110kW (150k), čo je takmer o 25% viac ako u predchádzajúceho modelu. Spotreba paliva sa pritom nezmenila a ostáva v kombinovanom cykle na 6,7 l/100 km. Maximálny krútiaci moment má hodnotu 300 Nm a dosahuje sa v rozsahu 1600 až 2600 ot./min. V kombinácii s päťstupňovou manuálnou prevodovkou sa skrátilo zrýchlenie vozidla z 0 na 100km/h z pôvodných 12,1 na 10,8 sekúnd. Motor je vybavený vstrekovaním Common Rail novej generácie a spĺňa tak normy Euro 4. Nárast výkonu je v tomto prípade sprevádzaný, v porovnaní s predchádzajúcou generáciou, so znížením celkovej hlučnosti.

Zdokonalenie v celej výrobnej palete

Zmeny sa dotkli aj v oblasti zníženia hluku a vibrácií. Hluk z cesty sa podarilo znížiť o 2 decibely na konečných 5 decibelov. Prispel k tomu celý rad nových tlmiacich materiálov. Všetky dvere majú teraz vo svojej spodnej časti nové tesnenie, predné A stĺpiky sú vyplnené tlmiacou penou a predné dvere majú novú štruktúru vnútorných tesnení pre zníženie aerodynamického hluku.

Modely poháňané vznetovými motormi majú ďalšie doplnky zlepšujúce parametre NVH. Majú silnejšie a viacero izolácii prístrojovej dosky, priestoru pre motor a kapoty motoru. Masívnejšie sú aj koberce interiéru.

Pre nový modelový rok sú pripravené dve nové farby karosérie - Marine Blue a Magnesium, ktoré oživujú doterajšiu paletu farebných odtieňov obsahujúcich farby ako Electric Blue, Linen Gold, Inferno Red, Bright Silver, Black a Cool Vanila. Nové farby interiéru obsahujú Pastel Slate Grey a Pastel Pebble Beige.

Priestor a funkčnoť

Obe verzie - hatchback aj cabrio - vynikajú skvelou flexibilitou usporiadania interiéru. Vyššia stavba interiéru a sedačiek je prínosom pre lepšiu viditeľnosť ako i lepšiu variabilitu. Vnútorný priestor ponúka 32 rôznych konfigurácii interiéru s rôzne veľkým batožinovým priestorom, štandardnou súčasťou ktorého je aj viacúčelové veko batožinového priestoru.

Chrysler PT Cruiser Cabrio prekonáva svojim vnútorným priestorom s objemom 2381 litrov svojich konkurentov. V ponuke je aj prevedenie spájajúce batožinový priestor s interiérom čo umožňuje prevoz aj dlhých predmetov.

Ukážkovou demonštráciou prepracovanosti a funkčnosti nového PT Cruisera je elektricky ovládaná skladacia strecha. Jej rozloženie alebo sklopenie trvá po stlačení tlačidla iba necelých 10 sekúnd. Verzia cabrio teraz navyše ponúka o 25,4mm viac priestoru pre nohy vzadu sediacich cestujúcich, dlhší batožinový priestor a tichšiu jazdu, zvlášť pri sklopenej streche.

PT Cruiser hatchback je dostupný v štyroch verziách, verzia cabrio vo dvoch. V ponuke sú štyri motory - 1,6l / 2,4l / 2,4 GT / a nový turbodiesel 2,2 CRD.

Chrysler PT Cruiser - ponuka modelov

Ponúkané motory 2.2 CRD 2.4 HO Turbo 2.4L 1.6L
Hatchback  
PT Cruiser Classic * - * *
PT Cruiser Touring * - * *
PT Cruiser Limited * - * *
PT Cruiser GT - * - -
Cabrio  
PT Cruiser Cabrio Limited - - * -
PT Cruiser Cabrio GT - * - -

Celá produkcia PT Cruiser je sústredená vo výrobnom závode Chrysler Group Toluca v Mexiku.

Štandardná výbava jednotlivých modelov

Verzia Classic

Športovo tvarované sedadlá s novým poťahovým materiálom Bauhaus, elektricky nastaviteľné sedadlo vodiča v šiestich smeroch, AM/FM rádio s CD prehrávačom a vstupom umožňujúcim pripojiť MP3 prehrávač, chrómované doplnky masky chladiča, stredová konzola s posuvnou lakťovou opierkou s úložným priestorom, analógové hodiny v stredovom paneli

V štandardnej výbave sú ďalej bočné airbagy v operadlách predných sedadiel, stropné lampičky na čítanie, elektrická zásuvka v stredovej konzole a v batožinovom priestore, imobilizér Sentry Key , centrálne zamykanie, elektricky ovládané okná, sklopné a vyberateľné zadné sedadlá delené v pomere 35/65 (hatchback), elektricky ovládané spätné zrkadlá, systém automatického odomykania s osvetlením priestoru vedľa vozidla, bočné lišty vo farbe karosérie, 15 palcové oceľové kolesá, koberce a protiblokovací brzdový systém ABS s kotúčovými brzdami na všetkých kolesách (verzia 1,6l má ABS a vzadu bubnové brzdy).

Touring model

Cassic + elektrické informačné centrum (EVIC), osvetlené make-up zrkadielka, kožou potiahnutý volant, 16-palcové zliatinové kolesá a na želanie predné hmlovky.

Doplnková výbava obsahuje: klimatizácia, zatmavené okná vzadu, tempomat, AM/FM rádio s meničom na 6CD, elektricky ovládané strešné okno s posuvným vnútorným krytom (verzia hatchback), alarm, strešné nosiče, chrómové doplnky karosérie a zvukový systém Boston Acoustics™.

Limited model

Touring + klimatizácia, vyhrievané športové sedadlá s nastaviteľnou bedernou opierkou (pre vodiča), 16-palcové leštené zliatinové disky, chrómovaná koncovka výfuku a strieborné obrúčky držiaka nápojov.

GT model

Chrysler PT Cruiser GT Hatchback a Cabrio sú vybavené výkonným preplňovaným motorom, päťstupňovou manuálnou prevodovkou Getrag a športovo naladeným podvozkom.

Štandardná výbava modelu GT obsahuje: dvojfarebné kožené čalúnenie, špeciálne výplne dverí, 17-palcové liatinové disky (nový 15-lúčový dizajn), protipreklzový systém, rýchlomer do 240 km/h, chrómovaná koncovka výfuku s veľkým priemerom, hliníkové pedále, kožou potiahnutý volant so striebornými lúčmi, strieborná hlava radiacej páky v prevedené Satin Chrome a prevedenie prístrojov s novým karbónovým dizajnom.

Bezpečnosť a zabezpečenie

Automobil Chrysler PT Cruiser ponúka teraz zvýšenú bezpečnosť a zabezpečenie proti krádeži:

 • Čelné adaptívne airbagy pre jazdca a spolujazdca
 • Programová deformácia pod volantom obmedzujúce zranenie kolien pri čelnom náraze
 • mechanická blokácia voliča automatickej prevodovky
 • štvorica kotúčových bŕzd so systémom ABS
 • protipreklzový systém

Poznámka: model s motorem 1.6L je vybavený bubnovými brzdami vzadu a ABS

 • Systém pre uchytenie detských sedačiek ISOFIX
 • Bočné airbagy umiestnené v operadlách predných sedadiel
 • Trojbodové bezpečnostné pásy, aj pre všetky tri zadné sedadlá
 • Detská poistka v zadných dverách
 • Blokovanie otvorenia veka batožinového priestoru
 • Immobilizér Sentry Key

Nový PT Cruiser sa na Slovensku objaví už na jeseň 2005 a cena základného modelu by mala začínať pri 929.000 Sk s DPH.

 

Nový PT Cruiser
Nový PT Cruiser
Nový PT Cruiser
Nový PT Cruiser

 

11.10.2005

© 2005 - 2018 Mercedes-Benz Slovakia s.r.o.Autorské práva